Liceum Ogólnokształcące

Zapraszamy!

Dalej

Technikum

Zapraszamy!

Dalej

Egger Biskupiec

Zaprasza!

Dalej

Branżowa Szkoła I- go Stopnia

Zapraszamy!

Dalej

 Informacja dotycząca : Postępowanie pn. Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego (grupa E) GZ-50 Znak sprawy: KG.26.1.22/23 Numer ogłoszenia w BZP: 2022/BZP 00470134/01 

LINK

Informacja dotycząca planu  zamówień publicznych w  Zespole Szkół  w Biskupcu 

LINK

Na to pytanie odpowidali dziś w Zespole Szkół w Biskupcu przedstawiciele Terytorialsów. Jeśli posiadasz obywtelstwo polskie, jesteś osobą pełnoletnią, legitymujesz się dobrym zdrowiem i kondycją psychiczną, jesteś osobą niekaralną i nie pełnisz innego rodzaju służby wojskowej - to ta oferta jest być może dla Ciebie! Od czego zacząć? - Od złożenia wniosku, a wszytkie dodatkowe informacje znajdziesz TUTAJ .

Anna Raczyńska

Czytaj więcej: Jak zostać żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej?

11 listopada - to dzień w którym obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. To właśnie w tym dniu, 104 lata temu Polska powróciła na mapę świata po 123 latach zaborów. Przetrwaliśmy lata niewoli jako naród, dążyliśmy przez ten czas do odzyskania niezależności, niepodległości, samoistnienia. Nigdy nie pogodziliśmy się z utratą wolności. Dziś ta wartość - niepodległość nabiera szczególnego znaczenia. Historia i współczesność przypominają - niepodległość nie jest dana raz na zawsze. Prawo do samostanowienia obywateli o swoim losie jest wartością nadrzedną i podstawową.

W dzisiejszych obchodach Narodowego Święta Niepodległości wzięła udział delegacja Zespołu Szkół - dyrekcja wraz z pocztem sztandarowym i przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego.Po uroczystej mszy odprawionej w intencji za Ojczyznę złożyliśmy kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II oraz pomnikiem 1945 powrót Warmii i Mazur do macierzy a następnie wysłuchaliśmy koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru Innamorati.

Anna Raczyńska

Czytaj więcej: Obchody Święta Niepodległości

„Lekcja o Funduszach Europejskich”  w naszej szkole!

Nasza szkoła przystąpiła do projektu „Lekcja o Funduszach Europejskich VII”, której organizatorem jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Tegoroczna edycja projektu poświęcona jest zagadnieniom rozwoju lokalnego. Uczniowie poprzez grę planszową i materiały edukacyjne zrozumieją czym jest zaangażowanie mieszkańców w rozwój miejscowości i skąd brać środki na finansowanie pomysłów, które zmieniają lokalną przestrzeń. Zapoznają się również z wieloma zagadnieniami dotyczącymi Funduszy Europejskich. Dowiedzą się także o dedykowanym wsparciu, jakim zostanie objęty makroregion w latach 2021-2027, tj. o nowym programie Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej.

Idea akcji opiera się na szczegółowo zaprojektowanych scenariuszach zajęć i materiałach dydaktycznych. Nasza placówka otrzymała pakiet materiałów dydaktycznych: broszury, upominki dla uczniów, gry planszowe, a także konspekt lekcji, na podstawie których przeprowadzone zostaną ciekawe i niekonwencjonalne zajęcia.

Po zrealizowanych lekcjach, nauczyciele wraz z uczniami będą mogli wziąć udział w konkursie pn. „PROJEKT: SZKOŁA!” i zgłosić swój pomysł na nowe inwestycje w lokalnej przestrzeni. Dla autorów najciekawszych prac,  organizatorzy przewidzieli wartościowe nagrody, które będą wspierać edukację w szkołach.

Więcej informacji o projekcie: TUTAJ

 

"Ballady i romanse" Adama Mickiewicza to lektura 11- tej edycji Narodowego Czytania. Młodzież skupiona w kole teatralnym Zespołu Szkół w Biskupcu zaprezentowała dziś (4 listopada) interpretację poezji naszego wieszcza narodowego. Właśnie ten zbiór poezji Adama Mickiewicza, który został wydany w 1822 roku w Wilnie jako część pierwszego tomu jest  uważany  za manifest polskiego romantyzmu. Datę  publikacji przywykło się traktować jako początek tej epoki w polskiej literaturze i sztuce. Cykl ballad w nowatorski sposób wykorzystuje motywy romantycznej ludowości, obyczaje i wyobrażenia gminu. W ludzką codzienność ingerują siły nadnaturalne czyniąc tajemniczym i niebezpiecznym to, co dotąd było powszechnie znane i oswojone. Ingerencje świata nadziemskiego miewają charakter etyczny, gdzie czyny człowieka wartościują siły nadprzyrodzone. Aby poczuć taki klimat artyści przygotowali wystrój sali - zadbali o elementy charakteryzacji, nastrój świec i eksponatów, co pozwoliło poczuć  romantyczną wizję rzeczywistości, według której następuje przenikanie się codzienności ze światem pozazmysłowym.

Wiersze deklamowali : Turkoć Michalina, Adriana Wasilewska, Klaudia Gozdera, Oliwia Bilicka, Wojciech Nosek, Bartosz Ochnio. W roli konferansjera - Zofia Aleksandrowicz. Opiekunem koła jest pani Magdalena Sakowicz-Długaszek.

Anna Raczyńska

Czytaj więcej: Ballady i romanse

Liceum Ogólnokształcące

Liceum Mundurowe

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa

wsb logo

Technikum

Branżowa Szkoła I-go Stopnia

Liceum dla Dorosłych