W dniu 11.12.2019 r., uczniowie Zespołu Szkół wzięli udział w treningu pokazowym organizowanym w partnerstwie miasta Biskupiec z klubem Indykpol AZS Olsztyn. Zawodnicy AZS-u, którzy prowadzili trening z naszą młodzieżą to: Dawid Sokołowski, Wojciech Żaliński, Michał Żurek oraz I trener olsztyńskiego zespołu Paolo Montagnani. Trening pod okiem trenera i zawodników, którzy na co dzień grają w najwyższej klasie rozgrywek w kraju jest niewątpliwie bodźcem do doskonalenia nabytych jak i nowych umiejętności.  

Marek Zieliński

Czytaj więcej: Siatkówka - trening pokazowy

Uczniowie mieli okazję poznać jeden z wiodących producentów pilarek taśmowych w Polsce i w Europie. Firma specjalizuje się w produkcji i modernizacji urządzeń przemysłowych według formuły „zaprojektuj i wykonaj”. Maszyny produkcji TRAK-MET oprócz odbiorców krajowych , zostały docenione również przez odbiorców zagranicznych jak Niemcy, Austria, Norwegia, Szwajcaria, Francja, Czechy, Słowacja, Litwa, Łotwa i Estonia, Rosja, Białoruś. Trak taśmowy TTS-800/60 Standard uzyskał ZŁOTY MEDAL 2019 na Międzynarodowych Targach Maszyn i Narzędzi Przemysłu Drzewnego DREMA w Poznaniu.

Pan Cezary Kaczmarek w sposób profesjonalny przekazał informacje na temat obrabiarek, narzędzi i procesu produkcji. Zainteresowanie młodocianych wzbudzały autorskie pomysły konstruktorów traka TTS-800/60, w tym technologia wykonania uzębionego wałka. Proces produkcyjny w firmie TRAK-MET prowadzony jest w oparciu o najnowocześniejsze technologie: wycinanie elementów stalowych przy użyciu lasera, obróbka skrawaniem CNC, nowoczesne prasy krawędziowe, przecinarki taśmowe, lakierowanie przy wykorzystaniu elektrostatyki.

Pan Zbigniew Skillandat wręczył każdemu uczestnikowi wycieczki KATALOG PRODUKTÓW TRAK-MET i zachęcił do podjęcia pracy w zakładzie. Absolwenci Szkoły Branżowej w zawodzie ślusarz są przygotowani do pracy w firmach branży mechanicznej. W czasie trzyletniej nauki poznają podstawy konstrukcji maszyn /przekładnie, sprzęgła, hamulce, łożyska/, rysunek techniczny, właściwości materiałów, obróbkę skrawaniem, plastyczną, cieplną, narzędzia pomiarowe, połączenia spawane, zgrzewane, gwintowe itp. Wycieczka była wartościowym doświadczeniem dla uczniów, którzy w tym roku zdają egzamin z kwalifikacji MEC.08 Wykonywanie i naprawa elementów maszyn, urządzeń i narzędzi.

Opracowanie: J. Klepczyńska  

Miniony weekend obfitował w turniej szachowe, w których bardzo dobrze wypadli nasi uczniowie. Damian Sienkiewicz (3T) wygrał turniej "Wielkie Granie z Kopernikiem" (w kategorii 1000-1200) w Olsztynie i zajął drugie miejsce w silnie obsadzonym turnieju "Bajkowy Mikołaj" w Ostródzie. W zmaganiach w Ostródzie wysokie, czwarte miejsce zdobył Maciej Kowalczyk (2C LO). Gratulujemy!

Michał Parda

Od 2016 roku nasza szkoła wspólnie z Ośrodkiem Wsparcia Rodziny w Biskupcu włącza się do międzynarodowej kampanii mężczyzn sprzeciwiających się przemocy wobec kobiet. W piątek 22 listopada 2019 r. czworo naszych uczniów, w imieniu całej społeczności Zespołu Szkół, wsparło kampanię "Biała Wstążka". Maturzyści: Aleksandra Bloch, Aleksandra Borkowska, Jakub Kiryła i Robert Maślankowski z klasy 3b LO przez dwie godziny w wietrzny dzień zachęcali mieszkańców Biskupca do opowiedzenia się przeciwko przemocy wobec kobiet. Zainteresowani mieszkańcy otrzymywali ulotkę i białą wstążeczkę - symbol akcji. 25 listopada jest Międzynarodowym Dniem Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet i rozpoczyna 16 dni Akcji Przeciwko Przemocy ze Względu na Płeć. Zachęcamy wszystkich do zainteresowania się największą na świecie - z udziałem aż 60 krajów - kampanią.

Bożena Adamiak

Czytaj więcej: Stop przemocy!

Już od wtorku uczniowie trzecich klas Liceum Ogólnokształcącego zmagają się z zadaniami typu maturalnego. Nasza szkoła przystąpła do próbnej sesji egaminacyjnej pod patronatem firmy Operon. Udział w tym predsięwzięciu pozwoli zdającym jak i nauczycielom  na ocenę nie tylko własnej pracy - to także barometr posiadanych umiejętności oraz wiadomości. Egzaminy odbywały się zgodnie z zasadami i procedurami obowiązującymi na sesji majowej. 

Na fotografiach - uczniowie podczas próbnego egzaminu z języka angielskiego.

Anna Raczyńska

Czytaj więcej: Próbne egzaminy maturalne

Liceum Ogólnokształcące

Liceum Mundurowe

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa

wsb logo

Technikum

Liceum dla Dorosłych

Szkoła Branżowa I-go Stopnia