Jesteś tutaj: Start

W ofercie na rok szkolny 2026/2027
Policz swoją przyszlość i odkryj świat ! - Liceum Ogólnokształcące o profilu matematyczno- geograficznym
Od komórki do człowieka - Twoja droga zaczyna się tutaj - Liceum Ogólnokształcące o profilu biologiczno-chemicznym
Historia uczy - wos daje głos! -Liceum Ogólnokształcące o profilu wiedza o społeczeństwie i historia
Programuj, koduj, buduj, steruj - Technikum informatyczne z elementami robotyki
Przyszłość zaczyna się od praktyki - Branżowa Szkoła I stopnia
Można już składać dokumenty - podania dostępne w sekretariacie szkoły oraz w zakładce REKRUTACJA

Naszą kajakarską przygodę rozpoczęliśmy w miejscowości Krutyń - sercu szlaku rzeki legendy Mazur - Krutyni. Naszym celem było dopłynięcie do Ukty. Właśnie ten odcinek to jeden z najpiękniejszych i najbardziej urokliwych na szlaku. Spokojny nurt, przejrzysta woda, w której widać dno i pływające ławice ryb, unikalna flora i fauna - cudne grzybienie białe, czaple siwe, łabędzie nieme, kaczki krzyżówki, czy tracz nurogęś - to tylko część spotkanych na rzece przedstawicieli świata przyrody. Po drodze, przy młynie wodnym czekała nas "przenoska" kajaków, a w miejscowości Rosocha ognisko i kiełbaski. Pogoda była dla nas bardzo łaskawa - optymalna temperatura, bezwietrznie.... to idealne warunki do aktywnego wypoczynku i pobytu na łonie przyrody Mazurskiego Parku Krajobrazowego. W imprezie uczestniczyły 22 załogi uczniów z klasy 1Technikum oraz 1b LO. Uczniami opiekowały się: Bogumiła Radomska, Anna Raczyńska, Beata Jeziorek, Joanna Marcinkowska. Eskortowali nas ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wróciliśmy entuzjastycznie naładowani energią , z uśmiechem na twarzy i zrelaksowani. Do następnej przygody!
Anna Raczyńska

🔥 STOP OTYŁOŚCI – RAZEM DLA ZDROWIA MŁODEGO POKOLENIA! 🔥
Problem nadwagi i otyłości wśród dzieci i młodzieży staje się jednym z największych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Dlatego już 19 czerwca o godz. 11:30 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Biskupcu odbędzie się wyjątkowe wydarzenie edukacyjno-sportowe pod hasłem „STOP OTYŁOŚCI”.
💙 Wydarzenie zostało objęte Patronatem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego i ma na celu promowanie zdrowego stylu życia, świadomego odżywiania oraz aktywności fizycznej wśród młodzieży.
Pomysłodawcą i inicjatorem akcji jest Leszek Dublaszewski – znany działacz sportowy i społeczny, od lat zaangażowany w działania na rzecz zdrowia i aktywizacji młodych ludzi.
Do projektu dołączył również Mateusz Kamiński 🚣♂️ – były reprezentant Polski w kajakarstwie, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro i Tokio, medalista Mistrzostw Świata, Europy oraz Polski, który aktywnie wspiera inicjatywę i podzieli się swoim sportowym doświadczeniem.
Podczas spotkania uczestnicy wysłuchają inspirujących prelekcji wybitnych specjalistów:
🥗 Piotr Żechowicz – doświadczony dietetyk, współzałożyciel sieci poradni „Przyjazny Dietetyk”, opowie o skutkach nadwagi i otyłości oraz przedstawi skuteczne sposoby ich zapobiegania.
🚴♀️ Natalia Rutkowska – finalistka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, medalistka Mistrzostw Europy i wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski, dziś fizjoterapeutka wspierająca sportowców w powrocie do pełnej sprawności. Podczas spotkania pokaże, jak ogromny wpływ na zdrowie ma codzienna aktywność fizyczna, a następnie poprowadzi pokazowy trening z udziałem uczniów.
Gościnnie w ramach akcji "Stop otyłości" pokazowy trening piłkarski przeprowadzi wychowanek OKS "Stomil" Olsztyn, założyciel UKS "Naki", jak również Szkółki Piłkarskiej "Naki" Pan Andrzej Nakielski.
🏃♀️🏃♂️ Zapraszamy szkoły z terenu Gminy Biskupiec do aktywnego udziału w wydarzeniu!
To nie będzie zwykła prelekcja. To spotkanie z ludźmi sukcesu, ekspertami i sportowcami, którzy pokażą młodzieży, że zdrowie, ruch i dobre nawyki są najlepszą inwestycją w przyszłość. 💪❤️
📅 19 czerwca 2026 r.
🕦 Godzina 11:30
📍 Hala Widowiskowo-Sportowa w Biskupcu
Razem zadbajmy o zdrowie młodego pokolenia! 💙
#StopOtyłości #ZdrowyStylŻycia #Biskupiec #ZespółSzkółWBiskupcu #AktywnaMłodzież #Profilaktyka #SportToZdrowie #ZdrowaMłodzież #RazemDlaZdrowia

"Otwórzmy Dialog" - pod takim hasłem uczniowie naszej szkoły wzięli udział w debacie poświęconej włączaniu młodych ludzi w proces tworzenia Krajowej Strategii Młodzieżowej, która odbyła się w gościnnych murach Zespołu Szkół w Dobrym Mieście. Oprócz młodych ludzi - przedstawicieli szkół powiatowych oraz podstawowych przybyli również goście - Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej - Pan Piotr Kolek, wicestarosta olsztyński - Pan Andrzej Wrochna, inicjatorka powołania Młodzieżowej Rady Powiatu - Pani Martyna Sontowska.Dyskutowana tematyka była szeroka: rola samorządności uczniowskiej i organizacji społecznych, edukacja, praca , komunikacja w relacjach dorośli-młodzież czy zdrowie psychiczne. Forma dyskusji i organizacja bardzo spodobała się młodym ludziom - są pomysły , aby przeprowadzić taką debatę również w Zespole Szkół w Biskupcu. Pomysłów było dużo jak i też trafnych spostrzeżeń. Dialog ma sens!
Naszą szkołę reprezentowali: Julia Tomaszewska, Anastasja Torzhok, Amelia Kuciej, Lena Kuciej, Alicja Kondysiak, Maria Kędzierska oraz Błażej Gaj. Grupą opiekowała się Anna Raczyńska.
Anna Raczyńska

25 maja klasa 3a LO pod opieką pani Anny Rydel zorganizowała Piknik Pomysłów dla dzieci z zerówki z SP3. Piknik był częścią zajęć "ekonomia w praktyce", w ramach których uczniowie stworzyli stoiska z różnymi atrakcjami: basen z rzutem do celu, malowanie twarzy, robienie bransoletek i w różnych rzeczy z masy solnej, ozdabianie gofrów i galaretek owocami, bitą śmietaną, słodkościami. Dziękujemy zerówkowiczom i ich opiekunom za aktywny udział i świetną zabawę.
Lucyna Gołaszewska

W miniony piątek - 8 maja w Uzdowie odbył się Finał Ogólnopolskiej Szkolnej Ligi Szachowej. Jest nam niezmiernie miło, że uczennice naszej szkoły - Maja i Sophie osiągnęły nie lada sukcesy! Otóż indywidualnie -w kategorii Szkół Ponadpodstawowych Dziewcząt Maja zdobyła 3 miejsce, zaś Sophie - 4 miejsce. Dziewczyny mogą też się pochwalić sukcesem drużynowym -zdobyły II miejsce w Polsce w kategorii Szkół Ponadpodstawowych! Ogromne gratulacje i życzenia dalszych sukcesów!
Czytaj więcej: VII Finał Ogólnopolskiej Szkolnej Ligi Szachowej

Wprawdzie kasztany jeszcze nie zakwitły, ale kalendarz jest nieubłagany - dzisiaj 4 maja rozpoczęła się majowa sesja egzaminacyjna. Nasi absolwenci tradycyjnie mierzą się z zadaniami z języka ojczystego, jutro matematyka i w środę język obcy nowożytny. Wymienione egzaminy odbywają się na poziomie podstawowym. Od czwartku - rozszerzenia z przedmiotów oraz ustna sesja egzaminacyjna. Trzymamy kciuki! Powodzenia!