Liceum Ogólnokształcące

Zapraszamy!

Dalej

Technikum

Zapraszamy!

Dalej

Egger Biskupiec

Zaprasza!

Dalej

Branżowa Szkoła I- go Stopnia

Zapraszamy!

Dalej

 Dzisiaj uczestniczyliśmy w uroczystej akademii poświęconej kolejnej (już 231) rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dlaczego jest to tak ważne wydarzenie w dziejach Polski? Otóż była pierwszą w Europie i drugą na świecie uchwaloną konstytyucją. Regulowała ustrój prawny Rzeczypospolitej, likwidowała wolną elekcję wprowadzając monarchię dziedziczną, znacznie ograniczała wolności szlacheckie, łagodziła pańszczyznę. "Ojczyzna nasza już jest ocalona. Swobody nasze zabezpieczone. Jesteśmy narodem wolnym i niepodległym. Opadły pęta niewoli i nierządu"ogłosili marszałkowie  ówczesnego posiedzenia Sejmu. Te doniosłe wydarzenie w dziejach Polski przypomniała nam klasa 1b Liceum Ogólnokształcącego wraz z wychowawczynią panią Jolantą Gudaniec. Artyści przygotowali inscenizację wydarzeń oraz zaincjowali wspólne śpiewanie utworu " Mazurek 3 Maja" rozpoczynającego się słowami "Witaj majowa jutrzenko....". Odbył się też konkurs znajomości pieśni patriotycznych. 

Podziękowania i słowa uznania dla klasy 1b LO wraz z wychowawczynią!

Anna Raczyńska

 

Liceum Ogólnokształcące

Liceum Mundurowe

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa

wsb logo

Technikum

Branżowa Szkoła I-go Stopnia

Liceum dla Dorosłych