Liceum Ogólnokształcące

Zapraszamy!

Dalej

Technikum

Zapraszamy!

Dalej

Egger Biskupiec

Zaprasza!

Dalej

Branżowa Szkoła I- go Stopnia

Zapraszamy!

Dalej

W dniu dzisiejszym z okazji 42 rocznicy odsłonięcia pomnika pamięci narodowej w Biskupcu, z inicjatywy Stowarzyszenia Semper Fidelis Polonia oraz Burmistrza Biskupca odbył się festwial patriotyczno-artystyczny. Pod pomnikiem "!945 Powrót Warmii i Mazur do Macierzy" zgromadzili się zaproszeni goście- włodarze miasta i gminy Biskupiec, członkowie Stowarzyszeni Semper Fidelis Polonia, dyrektorzy szkół miejskich i gminnych wraz z młodzieżą i pocztami sztandarowymi, harcerze, emerytowani dowódcy byłej jednostki wojskowej w Biskupcu, działacze organizacji patriotycznych, a także  mieszkańcy miasta. Prezes Stowarzyszenia - Piotr Łach, w krótkich słowach podkreślił wagę, istotę a przede wszystkim znaczenie zamieszczonego na pomniku symbolu - RODŁA.  Przedstawia ono stylizowany bieg głównej rzeki Polski - Wisły z zaznaczonym stołecznym miastem Krakowem - pierwszej stolicy naszego państwa i kolebki polskiej kultury.  Symbolika ta pokreśla tożsamość narodową. Rodło jest symbolem organizacji - Związku Polaków w Niemczech. Zebrani odśpiewali hymn państwowy, na maszt została wciągnięta flaga narodowa, złożono biało-czerwone wiązanki kwiatów. Dalsza część uroczystości odbyła się w amfiteatrze miejskim. Prowadzącym imprezę był Bartłomiej Madej.

Dyrekcja Zespołu Szkół wraz z pocztem sztandarowym naszej szkoły również wzięła udział w tej uroczystości.

Anna Raczyńska

 

Liceum Ogólnokształcące

Liceum Mundurowe

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa

wsb logo

Technikum

Branżowa Szkoła I-go Stopnia

Liceum dla Dorosłych