Liceum Ogólnokształcące

Zapraszamy!

Dalej

Technikum

Zapraszamy!

Dalej

Egger Biskupiec

Zaprasza!

Dalej

Branżowa Szkoła I- go Stopnia

Zapraszamy!

Dalej

Miło donieść, że nasza młodzież zdobywa kolejne sukcesy sportowe. Tym razem drużyna Zespołu Szkół wzięła udział w VIII edycji Halowego Turnieju Piłki Nożnej Chłopców o Puchar Burmistrza Jezioran - Memoriał Wiesława Czerniakowskiego. Skład drużyny: Michał Wójcik, Kamil Tomczuk, Jakub Cichowski, Paweł Rudnicki, Maciej Pokojski, Bartosz Kuminiarczyk, Mateusz Skoczeń, Ziemowit Remisiewicz, Olwier Brunkal i Konrad Lech zdobyła brawurowo I miejsce pokonując m.in. drużyny z Olsztynka, Jezioran, Dobrego Miasta. W Turnieju drużyny grały na zasadzie "każdy z każdym". Wisienką na torcie jest uzyskanie tytułu "króla strzelców" przez Michała Wójcika. Opiekunem drużyny jest Pani Beata Jeziorek. 

Wyrazy uznania i gratulacje! Jesteśmy z WAS dumni!

Anna Raczyńska

Czytaj więcej: Halowy Turniej Piłki Nożnej - we are the champions!

14 marca obchodzony jest jako Międzynarodowy Dzień Matematyki. My również w Zespole Szkół w Biskupcu świętowaliśmy ten dzień. Klasy pierwsze liceum i technikum oraz druga technikum wzięły udział w tej uroczystości. Klasa 3a przygotowała wiele ciekawych konkurencji dla uczestników, takich jak tor przeszkód czy quizy matematyczne. Klasy konkurujące wykazać się mogły kreatywnością przedstawiając własne pomysły we wcześniej przygotowanych konkurencjach tj. piosenka matematyczna, najciekawsze przedstawienie liczby pi, reklama matematyki oraz niespodzianka matematyczna. Jury w składzie Pani Dorota Ejsmont, Pani Ewa Plitnik i Pan Piotr Porzuc, reprezentanci przedmiotów maturalnych sprawiedliwie oceniali uczestników przyznając punkty, które po zsumowaniu wyłoniły zwycięzców tej uroczystości. Pierwsze miejsce zajęcia klasa 1a, drugie 1d a trzecie 2T. Wszystkim uczestnikom i organizatorom bardzo dziękujemy za udział i miłą atmosferę. 

Ewelina Gąska

Czytaj więcej: Dzień Liczby Pi

Dnia 9.03.2023 klasy 1a i 1b z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Trójmiasta. Pierwszym naszym punktem zwiedzania było Muzeum II Wojny Światowej, gdzie wraz z audioprzewodnikami poznawaliśmy historię II Wojny Światowej. Wystawę główną tworzyły trzy bloki narracyjne: „Droga do wojny”, „Groza wojny” oraz „Długi cień wojny”. Ekspozycja przedstawiała polskie doświadczenie wojny, wpisane w szerszy kontekst europejski i światowy. Została podzielona na 18 sekcji tematycznych, co odzwierciedlało układ sal na wystawie.

Po 2 godzinnej wizycie w muzeum, wybraliśmy się na spacer po Starówce, gdzie pod Neptunem mogliśmy zapozować do wspólnego zdjęcia w „Gazecie miasta Gdańsk”. Po czasie wolnym, zmierzyliśmy w kierunku Gdyni, gdzie w Teatrze Muzycznym mogliśmy podziwiać spektakularny musical „Wiedźmin” i śledzić przygody Geralta z Rivii. Olbrzymie wrażenie robią projekcje, las i sztorm. Piękne stroje, spektakl z rozmachem, mnóstwo aktorów na scenie, wiele akrobacji, to coś, co na długo pozostanie w pamięci naszych widzów. Zmęczeni i senni wróciliśmy do domu po 2 nad ranem, ale było warto… 

Anna Łojek

Czytaj więcej: Wycieczka do Trójmiasta

9 marca klasa 2a i 3Ta wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę kulturalno- edukacyjną do Gdyni. Naszym pierwszym celem było Centrum Nauki "Eksperyment", gdzie mogliśmy obcować z interaktywną przestrzenią przeznaczoną do eksperymentowania z takimi dziedzinami jak np.:  fizyka, chemia, biologia, mechanika, optyka ...To miejsce, które inspiruje do poszukiwań, fascynacji nauką. To zaproszenie do odkrywania i poznawania świata. Młodzież bawiła się świetnie. Kulturalnym celem wizyty w nadmorskim mieście był Teatr Muzyczny i spektakl oparty na sadze Andrzeja Sapkowskiego pt. "Wiedźmin". Adaptacja muzyczna prozy science- fiction to trudne zadanie dla scenarzystów i  dla artystów. Uzyskane efekty specjalne, choreografia, czy niesamowicie trudne sceny baletowe połączone z pokazami wręcz cyrkowej sprawności fizycznej zrobiły na nas duże wrażenie. Spektakl był długi - trwał prawie 2,5 godziny, ale wart był dalekiej drogi jaką przebyliśmy.  W teatrze (zupełnie nieoczekiwanie i przypadkowo) spotkaliśmy naszych przyjaciół z młodszych klas naszej szkoły, którzy również postanowili poobcować z muzyczną sztuką. Były to klasy 1a i 1b LO oraz ich wychowawczynie. Pełni wrażeń i nieco zmęczeni dotarliśmy do Biskupca w środku nocy - o 2-giej nad ranem. Czy warto było? - Warto!

Anna Raczyńska

Czytaj więcej: Wiedźmin

Dnia 08.03.2023 r. w Zespole Szkół w Biskupcu odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym. W zawodach wzięło udział 86 zawodników i zawodniczek. Mecze odbyły się w grupach a następnie zwycięzcy spotkali się w fazie pucharowej. W kategorii dziewcząt I msc. zajęła Sandra Stupakowska, II msc. Paulina Chamyga, III msc. Witoria Filipek. W kategorii chłopców I msc. zajął Igor Baehr, II msc. Jakub Wynimko, III msc. Michał Purpurowicz. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody finansowe ufundowane przez anonimowego sponsora. Organizatorem turnieju był Jan Karol a sędziami Beata Jeziorek i Marek Zieliński. 

Czytaj więcej: Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym

 

“Ósmego marca, marcowy wiatr z odświętną miną do miasta wpadł. Wpadł do kwiaciarni przed ósmą tuż i kupił bukiecik z tysiąca róż. Wszyscy zdumieni patrzyli nań. Dla kogo te kwiaty? Dla wszystkich pań. Koło przystanku przystanął wiatr i wszystkim paniom podarował kwiat.”

Wszystkim Kobietom - Rada Rodziców Zespołu Szkół w Biskupcu

 

 

 Uczniowie Zespołu Szkół w Biskupcu w dniu 06.03.2023 r wzięli udział w drugim etapie (powiatowym) Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie Powszechnym. Drużyna w składzie Grzegorz Cichecki i Michał Malich (opiekun Marek Zieliński) zajęli pierwsze miejsce, które daje przepustkę do udziału w finale Olimpiady. Nasi uczniowie pokonali zespoły ze Smojaln, Dobrego Miasta, Olsztynka i Liceum Katolickiego w Biskupcu. Finał odbędzie się 24 marca 2023 r w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie. Gratulujemy!

Marek Zieliński

Liceum Ogólnokształcące

Liceum Mundurowe

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa

wsb logo

Technikum

Branżowa Szkoła I-go Stopnia

Liceum dla Dorosłych