W Zespole Szkół rozpoczeły się zawody w ramach  Indywidulanych Mistrzostw Klas w Siłowaniu na Rękę. Jest to dyscyplina sportowa znana od wieków i bardzo popularna. Polega ona tym,że  dwóch znajdujących się naprzeciw siebie zawodników zwiera dłonie (najczęściej prawe) w uścisk i, trzymając łokcie na płaskiej powierzchni, stara się przeciągnąć rękę przeciwnika w dół. Podobnie jak w zapasach i judo o zwycięstwie decyduje siła mięśni zawodników, ale także technika, taktyka, szybkość i wytrzymałość psychiczna.

To dopiero początek szkolnych zmagań, a zawody już wzbudzają wiele emocji wśród uczestników. Są też już pierwsi zwycięzcy: klasa 1B ZSZ - 1 miejsce Adam Krzemiński, 2 miejsce - Mateusz Luśnia, 3 miejsce - Łukasz Rak, klasa 2 Technikum - 1 miejsce Piotr Królicki, 2 miejsce- Kamil Klobuszeński, 3 miejsce - Szymon Sznitko. Gratulujemy i czekamy na kolejnych liderów !

klasa 4T - 1 miejsce Krzysztof Kisiel, 2 miejsce - Tomasz Stankiewicz, 3 miejsce- Bartłomiej Bezdel, klasa 2ab LO- 1 miejsce - Patryk Soczewica, 2 miejsce - Mikołaj Marcinkowski, 3 miejsce - Karol Świtkiewicz

klasa 1ab LO - 1 miejsce- Radosław Saramak, 2 miejsce - Dawid Bałdyga, 3 miejsce - Patryk Kaszuba

Zawody prowadzą nauczyciele wychowania fizycznego - Jan Karol i Zbigniew Kowalski.

Anna Raczyńska

 

Liceum Ogólnokształcące

Liceum Mundurowe

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa

wsb logo

Technikum

Branżowa Szkoła I-go Stopnia

Liceum dla Dorosłych