Liceum Ogólnokształcące

Zapraszamy!

Dalej

Technikum

Zapraszamy!

Dalej

Egger Biskupiec

Zaprasza!

Dalej

Branżowa Szkoła I- go Stopnia

Zapraszamy!

Dalej

 

Jak uformować szyk w kolumnie marszowej, jak przyjąć postawę zasadniczą, jak prawidłowo wykonać zwrot w prawo, zwrot w lewo? Tego dowiedzieli się  przyszli kadeci klasy mundurowej, która będzie istnieć wraz z początkiem nowego roku szkolnego 2016/2017  w naszym Liceum Ogólnoksztąłcącym. Po  otrzymaniu solidnej dawki fachowej wiedzy teoretycznej przyszedł czas na ćwicznia praktyczne - czyli musztrę, którą poprawdził podpułkownik rezerwy Wojska Polskiego Ryszard Kędzior. Początki nie są łatwe, zwłaszcza gdy ćwiczenia obserwuje i  dopinguje Dyrekcja, zaś ruchy śledzi czujna kamera redaktora Mariusza Bojarowicza. Stres szybko minął, a młodzi adepci munduru sprawnie wykonywali komendy w rytm śpiewanej  przez podpułkownika piosenki: "Raz, dwa, trzy, cztery! Maszerują oficery! A za nimi oficerki pogubiły pantofelki..." . I choć wakacje wciąż trwają, młodzież solidnie przygotowuje się do uroczystej gali rozpoczęcia nowego roku szkolnego w mundurze. Przed nimi pozostało trochę pracy, a dzisiejsze ćwiczenia z musztry były pierwsze z serii, które czekają jeszcze młodych ludzi podczas wakacji.

tekst i fot. Anna Raczyńska

 

Liceum Ogólnokształcące

Liceum Mundurowe

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa

wsb logo

Technikum

Branżowa Szkoła I-go Stopnia

Liceum dla Dorosłych