Liceum Ogólnokształcące

Zapraszamy!

Dalej

Technikum

Zapraszamy!

Dalej

Egger Biskupiec

Zaprasza!

Dalej

Branżowa Szkoła I- go Stopnia

Zapraszamy!

Dalej

Dnia 02.12.2022 klasa 1a LO z kilkoma osobami z klasy 1c LO oraz 3 Tb wybrała się na wycieczkę do Warszawy w ramach realizacji ministerialnego programu "Poznaj Polskę". Udało nam się uzyskać dofinansowanie dzięki, któremu koszty wyjazdu były minimalne. Zaspani i trochę zmarznięci wyruszyliśmy do stolicy bardzo wcześnie rano, kiedy jeszcze większość uczniów spała lub powoli zaczęła szykować się do szkoły.

Pierwszym naszym punktem było Muzeum Powstania Warszawskiego. MPW – muzeum historyczne w Warszawie, samorządowa instytucja kultury m.st. Warszawy, utworzone w 1983 jako Muzeum i Archiwum Powstania Warszawskiego. Zostało otwarte 31 lipca 2004, w przeddzień 60. rocznicy wybuchu powstania. Mieści się w dawnej Elektrowni Tramwajów Miejskich w Warszawie przy ul. Grzybowskiej 79. Placówka dokumentuje historię powstania warszawskiego. Prowadzi działalność naukowo-badawczą oraz edukacyjną poświęconą dziejom powstania, a także historii i działalności Polskiego Państwa Podziemnego. Ma stanowić hołd wobec tych, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę i jej stolicę, pokazując następnym pokoleniom Polaków sens tamtych wydarzeń. Ekspozycja przedstawia walkę i codzienność powstania na tle okupacji, poprzez ukazanie złożonej sytuacji międzynarodowej, aż po powojenny terror komunistyczny i losy powstańców w PRL-u. Muzeum wykorzystuje nowoczesne techniki audiowizualne. Są one bardzo przydatne w dotarciu do jednego z głównych jego adresatów, jakim jest młodzież, pozwalają także w sposób inspirujący opowiadać o historii i patriotyzmie.

Drugim naszym punktem było Centrum Nauki Kopernik , gdzie mieliśmy okazję oglądać Wystawy naukowe. Strefa eksperymentowania z blisko 200 eksponatami i wystawą czasową to tylko część atrakcji. Następnie czekał na nas obiad w Bistro, po którym udaliśmy się na wieczorny 2 godzinny spacer po Starym Mieście. Wszyscy w tym czasie mieli też czas wolny na zakupy, spacery oraz podziwianie pojawiających się dopiero oświetleń Bożonarodzeniowych.

W drodze powrotnej nikomu nie brakowało dobrego nastroju, a młodzież pośpiewała sobie do rytmu lecących w głośnikach przebojów (taki wesoły autobus:) Tak, jak klasa stwierdziła, że było fajnie, i trzeba częściej organizować wycieczki, na pewno nie był to nasz ostatni wspólny wyjazd, ale dopiero początek wspólnych podróży. Mam taką nadzieję........ 

Anna Łojek

 

Liceum Ogólnokształcące

Liceum Mundurowe

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa

wsb logo

Technikum

Branżowa Szkoła I-go Stopnia

Liceum dla Dorosłych