Liceum Ogólnokształcące

Zapraszamy!

Dalej

Technikum

Zapraszamy!

Dalej

Egger Biskupiec

Zaprasza!

Dalej

Branżowa Szkoła I- go Stopnia

Zapraszamy!

Dalej

Mikołajki na sportowo? Owszem! Taką formę wybrała klasa 3Ta (Technikum) w Zespole Szkół w Biskupcu. 9 grudnia klasa wybrała się na wycieczkę do olsztyńskiego Parku Trampolin 7 Jump Street. Tuż po godzinie ósmej wyruszyliśmy autobusem linii 510 do stolicy Warmii. Olsztyn przywitał nas pochmurną pogodą, ale to nie zniechęciło nas do pieszej wędrówki do miejsca docelowego. Po przybyciu zostaliśmy zapoznani jeszcze raz z warunkami bezpieczeństwa i zasadami korzystania, które obowiązują w Parku. Przebrani w odpowiednie skarpety ruszyliśmy na podbój trampolin. Najpierw czekała nas rozgrzewka prowadzona przez profesjonalistów. Dopiero po niej, pod okiem instruktorów mogliśmy w pełni korzystać z możliwości trampolin. Uruchomiliśmy swoją wyobraźnię...... Skakanie to coś, co dzieci i młodzież lubią najbardziej. Również dorośli podczas korzystania z trampoliny odnajdują w sobie cząstkę dziecka i ogromny uśmiech pojawia się na ich twarzy. To jednak nie tylko zabawa, ale również dbanie o zdrowie. Jak wynika z badań, skacząc spalamy o 20% kalorii więcej niż biegając, przy czym obciążenie dla stawów i kręgosłupa jest o wiele mniejsze. Dlatego nawet osoby starsze lub po kontuzjach, dzięki miękkiemu lądowaniu mogą skakać, nie robiąc sobie przy tym żadnej krzywdy. Skoki pomagają wzmacniać nasze mięśnie oraz pobudzać do pracy organy. Według naukowców NASA, zalecających trampolinę jako ćwiczenie dla astronautów, skoki na niej są aż o 68% bardziej skuteczne niż ćwiczenia na innych przyrządach. Poza tym nic tak nie integruje jak wspólne spędzenie czasu podczas super zabawy! Integracja w 100% ! Grupa z naszej szkoły została bardzo wysoko oceniona przez obsługę i instruktorów Parku, W ramach uznania otrzymaliśmy bransoletki odblaskowe, które otrzymują tylko nieliczne grupy. Dwie godziny upłynęły baaaardzo szybko. Po tak intensywnych ćwiczeniach byliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi. Wszyscy bez kontuzji wybraliśmy się w drogę powrotną do Biskupca. Warto też wspomnieć, że młodzież samodzielnie zorganizowała wyjazd, zebrała odpowiednie fundusze, dokonała rezerwacji i opracowała pozostałą logistykę (formalności i dojazd). W ten to sposób nasza szkoła stara się uczyć przydatnych kompetencji w dorosłym życiu. 

Anna Raczyńska

 

 

Liceum Ogólnokształcące

Liceum Mundurowe

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa

wsb logo

Technikum

Branżowa Szkoła I-go Stopnia

Liceum dla Dorosłych