Liceum Ogólnokształcące

Zapraszamy!

Dalej

Technikum

Zapraszamy!

Dalej

Egger Biskupiec

Zaprasza!

Dalej

Branżowa Szkoła I- go Stopnia

Zapraszamy!

Dalej

Szanowna Maturzystko, Szanowny Maturzysto,

z okazji przystąpienia do egzaminu dojrzałości przekazuję Ci symboliczny prezent: egzemplarz polskiej konstytucji.

To nie jest zwykła książka ani lista teoretycznych sloganów. To zbiór nadrzędnych praw i wartości definiujących nasz kraj jako wspólnotę wolnych obywateli. Konstytucja stanowi fundament demokratycznej Polski określając obowiązki władz publicznych i równe prawa wszystkich Polaków, niezależnie od światopoglądu, płci czy pochodzenia.

Uważam, że podstawowa znajomość Konstytucji jest obowiązkiem każdego nowoczesnego Polaka, szczególnie jeśli chce on aktywnie uczestniczyć w życiu publicznym. Przed tym wyzwaniem staje właśnie Twoje pokolenie. Od waszej generacji niedługo zależeć będzie nasza wspólna przyszłość.

Dlatego zachęcam do lektury Konstytucji, szukania w niej inspiracji i rozwiązań przydatnych w podejmowaniu ważnych decyzji. Niech ta książka pomoże Wam wskazać najlepszy kierunek w drodze do dorosłego życia. Korzystając z okazji, życzę powodzenia na maturze i spełnienia w wyborze dalszego kierunku kształcenia.

Z poważaniem - Urszula Pasławska

Poseł na Sejm RP

 

Liceum Ogólnokształcące

Liceum Mundurowe

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa

wsb logo

Technikum

Branżowa Szkoła I-go Stopnia

Liceum dla Dorosłych