Liceum Ogólnokształcące

Zapraszamy!

Dalej

Technikum

Zapraszamy!

Dalej

Egger Biskupiec

Zaprasza!

Dalej

Branżowa Szkoła I- go Stopnia

Zapraszamy!

Dalej

 

Kolejny konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych za nami. W tym roku uczniowie sprawdzali swoją wiedzę na temat Szwajcarii. Wiedza dotyczyła geografii, historii, gospodarki, kultury oraz realiów krajów niemieckiego obszaru językowego. W tym roku naszą szkołę reprezentowali godnie uczniowie w składzie Julia Czarnecka, Antoni Kwiecień i Maciej Zaleśny. Było to dla nich nowe doświadczenie połączone z możliwością zweryfikowania swojej wiedzy. Oranizatorem konkursu jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Konkurs odbywa się pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego (IDV) oraz przy wsparciu Goethe Institut w Krakowie. Wygranej szkole - I Liceum Ogólnokształcącemu im.Wojciecha Kętrzyńskiego w Giżycku życzymy wygranej w Krakowie! 

Bogumiła Rdomska

Czytaj więcej: Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych

 Dzień Otwarty w Zespole Szkół - to cykliczna impreza organizowana z myślą o naszych przyszłych uczniach. Przygotowaliśmy atrakcje - pokazy artystyczne, pokazy naszych pracowni oraz ofertę pozalekcyjną , bowiem nie samą nauką uczeń żyje. Nasi goście zapoznali się ze szkolną siłownią a także uczestniczyli w Festiwalu Pasji, czyli  hobby w czasie wolnym. A było na co popatrzeć i co podziwiać! Pokazy muzyczne, pszczelarstwo, tarot, kulinaria, gabinety urody, czytelnictwo, sporty walki, numizmatyka, rękodzieło i wiele innych. Naszą ofertę połączyliśmy z wydarzeniem "Kariera i kompetencje na K2" , które miało miejsce w tym samym dniu. Pod tym hasłem kryją się Targi Pracy odbywające się na hali widowiskowo-sportowej. Nasi uczniowie oraz przybyli goście mieli możliwość zapoznać się z ofertą licznie przybyłych wystawców.

  W tym dniu staramy się zachęcić młodych ludzi nauką w naszej szkole  a na zbliżający się rok szkolny 2024/2025 rekrutujemy do:

 Liceum ogólnokształcącego - profile: matematyczno- geograficzny, biologiczno-chemiczny, historia i wos oraz (nowość!) - Oddział Przygotowania Wojskowego na podbudowie rozszerzenia historii i wiedzy o społeczeństwie. Planujemy także klasę Technikum - zawód informatyk oraz klasę wielozawodową w Branżowej Szkole I stopnia. 

Dziękujemy naszym gościom za tak liczne przybycie!

Szkoła Podstawowa nr 3 im Orła Białego w Biskupcu

Szkoła Podstawowa nr 2 im. mjr.. Henryka Dobrzańskiego pseudonim "Hubal"

Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Biskupcu

Społeczna Szkoła Podstawowa w Węgoju

Szkoła Podstawowa im. Mazurka Dąbrowskiego w Czerwonce

Szkoła Podstawowa im. Flagi Polski w Kobułtach

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Sorkwitach

Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Lutrach

Anna Raczyńska

Czytaj więcej: Dzień Otwarty w Zespole Szkół '2024

Zespół Szkół to fajna szkoła

- osiemnasty kwiecień woła.

Swe podwoje otwieramy-

do zwiedzania zapraszamy.

Przyjdż i zobacz co tu mamy-

- sprawdź ofertę. Zachęcamy!

Zapraszamy ósmoklasistów  w nasze progi! Kiedy? W czwartek 18 kwietnia. Startujemy o godzinie 10:00 . Zbiórka w hali widowiskowo- sportowej Zespołu Szkół! Do zobaczenia!

Miasto Biskupiec wzorem wielu innych miejscowości posiada miasto partnerskie – jest nim niemieckie Bramsche z Dolnej Saksonii w powiecie Osnabrück. Dzisiaj naszą szkołę odwiedziła delegacja przedstawicieli miasta wraz z burmistrzem i koordynatorem współpracy panem Dietlefem Neumannem. Po trudnym czasie pandemii i zawieszonym na ten czas wzajemnym kontaktom postanowiono ponownie zainicjować współpracę partnerską miast. Odbywać się ona będzie na kilku płaszczyznach , a głównym zamiarem jest poszerzanie wzajemnych horyzontów, budowanie relacji rówieśniczych, łamanie stereotypów, poznawanie dziedzictwa kulturowego i historycznego. Dyrektor Zespołu Szkół Krzysztof Janczara- wzorem lat ubiegłych - wyraził nadzieję na owocną współpracę młodzieży, wymianę doświadczeń. Delegacja przedstawicieli Bramsche miała okazję poznać naszą szkołę, obejrzeć halę widowiskowo – sportową, albowiem współpraca zakłada także relacje sportowe – wspólne mecze, gry zespołowe. Nic tak nie zbliża jak wspólnie spędzony czas i doświadczenie. 

Anna Raczyńska

Czytaj więcej: Wizyta przedstawicieli Bramsche

Dnia 3 kwietnia w Zespole Szkół w Biskupcu odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym w kategorii chłopców i dziewcząt. Zawody uroczyście otworzyli Starosta Andrzej Abako, Burmistrz Kamil Kozłowski i Dyrektor Szkoły Krzysztof Janczara. W imprezie wzięło udział w sumie 86 uczniów. W kategorii dziewcząt zwyciężyła Natalia Wójcik. W kategorii chłopców zwyciężył Michał Purpurowicz. Najlepszych trzech zawodników w poszczególnych kategoriach otrzymało dyplomy i nagrody finansowe. Organizatorem imprezy był Jan Karol. 

Czytaj więcej: Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym '2024

3 kwietnia w Zespole Szkół w Biskupcu odbyły się  V Drużynowe Mistrzostaw Powiatu Olsztyńskiego Szkół w Szachach o Puchar Starosty Olsztyńskiego. Swój akces w rywalizacji zgłosiła rekordowa liczba czternastu zespołów. A były to: 2 drużyny reprezentujące Zespół Szkół w Biskupcu, Zespół Szkół w Dobrym Mieście, Zespół Szkół w Reszlu, 2 drużyny z XIII Liceum Katolickiego w Olsztynie, IV Liceum Ogólnokształcące w Olsztynie, II Liceum Ogólnokształcące w Olsztynie, Zespół Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych w Olsztynie, Liceum Ogólnokształcącego w Mrągowie oraz 2 drużyny reprezentujące V Liceum Ogólnokształcące w Olsztynie. Nowym pomysłem (okazało się, że bardzo udanym) był udział w zawodach dwóch zespołów ze szkoły podstawowej – a konkretnie SP nr 2 w Biskupcu.

Puchar obroniła po zaciętej walce drużyna IV Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie, drugie miejsce podobnie jak rok temu zajęło II Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie. III miejsce przypadło drużynie nr I XIII Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie. Nasze drużyny uplasowały się na VI i VIII miejscu, co można uznać za sukces naszych zawodników, którzy w większości nie posiadają dużego doświadczenia turniejowego. Druga drużyna Zespołu Szkół zajęła najwyższe miejsce spośród drużyn z zawodnikami z minimalnym rankingiem szachowym.

Naszą szkołę reprezentowali: Tymoteusz Kruk (2Ta), Mikołaj Kostyra (3c LO), Hubert Zalewski (5Tb), Małgorzata Matusewicz (4c LO) - drużyna nr 1; Paweł Nikucki (2Ta), Piotr Grikin (2Tb), Rafał Migrała (2Ta), Izabela Karol (3c LO) - drużyna nr 2.

Dodajmy, że rozpoczęcia turnieju wraz z dyrektorem Zespołu Szkół w Biskupcu Krzysztofem Janczarą dokonali burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski i starosta olsztyński Andrzej Abako. Sędzią głównym był Paweł Orłowski, profesjonalnie i sprawnie prowadzący zawody a sponsorami mistrzostw – burmistrz Biskupca, starosta olsztyński oraz Zespół Szkół w Biskupcu.

Szczególne podziękowania należą się darzącego sentymentem (absolwent) naszą szkołę burmistrzowi Kamilowi Kozłowskiemu, który wniósł największy wkład w finansowanie zawodów.

Końcowa klasyfikacja:

1. IV LO Olsztyn

2. II LO Olsztyn

3. XIII KLO Olsztyn I

4. V LO Olsztyn I

5. XIII KLO Olsztyn II

6. Zespół Szkół w Biskupcu II

7. I LO Mrągowo I

8. Zespół Szkół w Biskupcu I

9. Zespół Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych w Olsztynie

10. V LO Olsztyn II

11. Szkoła Podstawowa nr 2 w Biskupcu I

12. Zespół Szkół w Dobrym Mieście

13. Zespół Szkół w Reszlu

14. Szkoła Podstawowa nr 2 w Biskupcu II  

Michał Parda

Czytaj więcej: V Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Olsztyńskiego Szkół w Szachach

Niech czas wielkanocny utrzyma nasze marzenia w mocy, by wszystkie życzenia okazały się do spełnienia, aby nie zabrakło nam wzajemnej życzliwości, abyśmy kroczyli przez życie godnie i niech symbol boskiego odrodzenia był i będzie dla nas celem do spełnienia. Wesołych Świąt!

 

 

Liceum Ogólnokształcące

Liceum Mundurowe

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa

wsb logo

Technikum

Branżowa Szkoła I-go Stopnia

Liceum dla Dorosłych