Liceum Ogólnokształcące

Zapraszamy!

Dalej

Technikum

Zapraszamy!

Dalej

Egger Biskupiec

Zaprasza!

Dalej

Branżowa Szkoła I- go Stopnia

Zapraszamy!

Dalej

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja - to temat przewodni ciekawej etiudy teatralnej, którą mogli dziś obejrzeć pierwszoklasiści Zespołu Szkół w Biskupcu. W roli głównej - klasa 1b LO wraz z wychowawcą p. Szymonem Marchlewskim. A ponadto - caryca Katarzyna II, król Stanisław August Poniatowski, posłowie na Sejm Czteroletni, zbuntowany poseł liberum veto. Niby ławki szkolne - a nie ławki, niby uczniowie - a w ławkach posłowie...cóż uradzili? Na to  pytanie śpiewająco odpowiedział rapem wychowawca klasy przy rytmie We Wili Rock You. Posłowie się sprzeczali, radzili, oponowali aż ustanowili pierwszą w Europie a drugą na świecie konstytucję regulującą ustrój prawny monarchii dziedzicznej Rzeczypospolitej Obojga Narodów.  Bardzo interesujące , nie groteskowe ujęcie tematu - zdawałoby się "nudnego tematu" akademii. Warto podkreślić rzadko spotykaną rolę wychowawcy jako aktora, rapera i konferansjera w jednym, który czynnie wspierał swoich wychowanków. A wszystko to przy merytorycznym  gościnnym wsparciu p. Agnieszki Reimus -Knezevic. Dziękujemy!!!

Anna Raczyńska

 

Liceum Ogólnokształcące

Liceum Mundurowe

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa

wsb logo

Technikum

Branżowa Szkoła I-go Stopnia

Liceum dla Dorosłych