11 listopada 1918 roku, po 123 latach niewoli i nieistnienia na mapie Europy Polska odzyskała niepodległość. W lasku Compiégne pod Paryżem Niemcy podpisali rozejm kończący I wojnę światową. W tym samym dniu w Warszawie Rada Regencyjna przekazała władzę Józefowi Piłsudskiemu. By upamiętnić ten wyjątkowy dzień w dziejach naszego narodu obchodzimy Święto Niepodległości.

By  uczcić i przypomnieć istotę tego wydarzenia klasa 1c LO przygotowała program artystyczny. Młodzież zebrana na auli szkolnej uroczyście odśpiewała hymn narodowy, dyrektor Krzysztof Janczara wygłosił słowo wstępne, a młodzi artyści zaprezentowali słowo mówione prozą, poezją, okraszone patriotyczną nutą pieśni. Występ zwieńczyły zasłużone brawa dla wystepujących oraz wychowawczyni klasy 1c LO - pani Joanny Marcinkowskiej - reżysera i koordynatora przedstawienia.

Anna Raczyńska

 

 

Liceum Ogólnokształcące

Liceum Mundurowe

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa

wsb logo

Technikum

Branżowa Szkoła I-go Stopnia

Liceum dla Dorosłych