W dniach 14-18 listopada braliśmy udział w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości, największym na świecie wydarzeniu promującym przedsiębiorczość wśród młodych ludzi. Z tej okazji gościliśmy w naszej placówce przedstawicielki banku PKO BP Oddziału 1 w Biskupcu, które zapoznały młodzież z ofertą banku- rodzajami kont, lokatami, kredytami min. kredytem studenckim, czy też MDM „Mieszkaniem dla Młodych.”. Nostalgista, tester gier komputerowych, dydaktyk medialny czy też kurator cyfrowej pamięci, oto zawody przyszłości, na które może być największe zapotrzebowanie w 2030 roku. Kogo poszukiwali pracodawcy na rynku lokalnym w Biskupcu w 2016 roku, jak budować własna ścieżkę kariery oraz własna markę, jak zaistnieć na rynku , jakie są oczekiwania pracodawcy wobec potencjalnych pracowników oraz jak się wspiera w Polsce osoby bezrobotne w znalezieniu pracy i w rozwoju zawodowym? O tym wszystkim opowiadały nam Panie z Urzędu Pracy w Biskupcu. Jak znaleźć pomysł na własny biznes? Gdzie może młody człowiek znaleźć wsparcie i pomoc przy zakładaniu własnej działalności gospodarczej? O tym poinformował nas Pan Maciej Felski, przedstawiciel inkubatora przedsiębiorczości w Biskupcu. W obchodach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości wzieli udział uczniowie klasy 1a LO, 1b LO, 1c LO, 2A SZ i 2 B ZS, koordynatorem programu była Pani Bogumiła Radomska, nauczycielka podstaw przedsiębiorczości. 

 

Liceum Ogólnokształcące

Liceum Mundurowe

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa

wsb logo

Technikum

Branżowa Szkoła I-go Stopnia

Liceum dla Dorosłych